Smėlio dėžė bute: kinetinio smėlio paskirtis ir nauda

Parduotuvėse galima rasti įvairių rūšių smėlio, kurie dar gali kitaip vadintis, skiriasi kainos. Plačiame diapazone lengva susipainioti. Magiškas smėlis, mėnulio smėlis, kosminis smėlis – kokį smėlį pasirinkti ir ar jie skiriasi? Apskritai visos rūšys yra panašios ir dažnai prekės gali būti įdentiškos, tik skirtingai užvadintos. Pirmiausia pažiūrėkime, ką gaminiai turi bendro:

Kinetinio smėlio sudėtis

Kinetinio smėlio sudėtis yra 98% kvarcinis smėlis bei likę 2% yra nekenksmingi polimerai. Vienintelis skirtumas tarp sutinkamų prekyboje rūšių yra plastifikatorius, kuris suteikia medžiagos plastiškumą ir sklandumą. Pvz., kinetinio smėlio sudėtyje yra polimeras, kosminiame smėlyje – silikoninis rišiklis.

Saugumas

Smėlis skirtas vaikų žaidimams, todėl yra saugus, medžiaga yra hipoalerginė ir nekenksminga., neturi nemalonaus kvapo. Gamintojai tikina, netgi kūdikiui nuryjant nedidelį kiekį medžiagos, jam nieko blogo nenutiks.

Savybės

Visų rūšių kinetinis smėlis yra plastiškas, minkštas, šiek tiek orus. Visos kinetinio smėlio rūsys nemėgsta dragmės, sušlapęs jis praranda savybes. Jei į smėlį patenka drėgmė, galite pabandyti jį išdžiovinti arba tiesiog išmesti paveiktus fragmentus. Smėlis malonios tekstūros, palietus atrodo kaip tikras šlapias smėlis. Medžiaga iš karto paruošta naudojimui, netepa vaikų rankų, nepalieka žymių ant grindų, stalo ir kitų paviršių.

Laikymas

Smėlį galite laikyti uždarą, bet geriau jį laikyti atvyrą. Ilgai laikant uždaroje talpykloje, medžiaga gali pradėti skleisti nemalonu kvapu.

Kokia yra kinetinio smėlio populiarumo priežastis?

Patogu, nes galite žaisti neišeidami iš namų. Namų smėlio dėžė ypač praverčia esant blogam orui, kai nėra galimybės būti lauke, šaltojo sezono metu. Pagrindinis smėlio privalumas yra kūrybinių gebėjimų ir smulkiosios motorikos ugdymas. Tarp medžiagos pranašumų išskiriame šiuos faktus:

  1. Smėlio žaidimai ramina ir atpalaiduoja vaikus, padeda jiems įveikti stresą.
  2. Kenkėjai ir bakterijos smėlyje neauga. Jame nėra toksiškų medžiagų.
  3. Kinetinio smėlio tarnavimo laikas yra 3 – 5 metai, priklausomai nuo gamintojo. Neišdžiūsta, išlaiko klampias ir plastiškas savybes.
  4. Išsklaidytą medžiagą lengva surinkti. Tereikia susukti smėlio kamuoliuką ir juo įmagnetinti likusius smėlio grūdelius.

Ką vaikui suteikia kinetinis smėlis

  • Lavina smulkiąją motoriką ir lytėjimo jautrumą;
  • Padeda lavinti bendravimo įgūdžius žaidžiant su kitais vaikais;
  • Žadina kūrybinius gebėjimus;
  • Normalizuoja emocinę būseną, padeda susidoroti su nervų sutrikimais.

Kinetinis smėlis – kas sukūrė?

Kūrėjo šalis – Švedija Iš pradžių medžiaga buvo sukurta terapiniais tikslais. Jis buvo naudojamas auklėjant ir gydant vaikus. Kinetinis smėlis yra birios struktūros, o dėl polimerinio priedo gali pasiskirstyti. Medžiaga juntama kaip drėgna, tanki ir minkšta. Švedija visada garsėjo dideliu dėmesiu savo gaminių kokybei, ypač jei tai gaminiai vaikams. Todėl kinetinio smėlio saugumu abejoti nereikia. Laikui bėgant atsirado pigesnių analogų, gaminamų kitose šalyse.